Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

BACO: Vôbec neuvažujem, že by som ešte niekedy išiel do exekutívnej funkcie

BACO: Vôbec neuvažujem, že by som ešte niekedy išiel do exekutívnej funkcie
insert_photoarchív - poľnoinfo.sk

Exminister pôdohospodárstva a bývalý poslanec Európskeho parlamentu Peter Baco (ĽS-HZDS) sa síce zaoberá vysokou politikou, no záujem o miesto vo vláde nemá. “Vôbec neuvažujem, že by som ešte niekedy išiel do nejakej exekutívnej funkcie,” povedal dnes pre TASR Baco v reakcii na opakované špekulácie, že by mal v kresle ministra pôdohospodárstva nahradiť Stanislava Becíka.

Chýry o tejto výmene Baco však považuje iba za nedorozumenie. “Súviselo to asi s tými Lesmi, keď pán premiér uložil dosť razantne ministrovi, že má vymeniť vedenie Lesov a vyznelo to tak, že keď to neurobí, že pôjde. Tak si myslím, že odvtedy sa živí, že je možné ho vymeniť,” vysvetlil Baco, ktorý zároveň zdôraznil, že on sám však nevie o nikom v ĽS-HZDS, kto by o výmene uvažoval.

“Neviem, že by sa o tom kdekoľvek hovorilo ako o reálnej alternatíve alebo o nejakom záujme,” uviedol.

Dodal, že pokiaľ ide o jeho ďalšie účinkovanie vo vysokej politike, nevie, “čo bude, kde bude a ako bude”, no má záujem podieľať sa na rozhodovaní v agrárnych otázkach.

“Agrárna politika ma zaujíma, chcem sa jej venovať. Myslím si, že sa v tom celkom dobre vyznám, aj v medzinárodných vzťahoch, a chcel by som tieto moje skúsenosti využiť. A to je jedno, či v nejakej konzultačnej polohe,” priblížil Baco, ktorý má podľa vlastných slov dosť priestoru na to, aby sa realizoval a uplatňoval svoje skúsenosti. Preto pre neho nie je rozhodujúce, či “prídu alebo neprídu iné možnosti”.

Ako pre TASR objasnil, v súčasnosti sa venuje okrem iného aj tvorbe oponentského posudku na projekt Slovenskej akadémie pôdohospodárskych vied, zúčastňuje sa rôznych kongresov a je členom viacerých spolkov.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív - poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments