Zadajte hľadaný výraz

Poľnocast Z domova

Alojz Hlina: Jeden z trestných činov by mohol byť neoprávnené užívanie pôdy

Alojz Hlina: Jeden z trestných činov by mohol byť neoprávnené užívanie pôdy
insert_photoautor - Alojz Hlina

Alojz Hlina v posledných týždňoch pravidelne otvára tému priamych platieb. Vypočujte si náš pravidelný podcast, kde sme sa s poslancom Národnej rady SR za opozičnú stranu Sloboda a Solidarita okrem chýbajúcich podpôr rozprávali aj o tom, či jeho farma čerpá priame platby, prečo sa uchyľuje k vizuálnym pomôckam, ako je napríklad snežné delo pred budovou platobnej agentúry, alebo, aká je parlamentná matematika. Neobišli sme ani jeho pohľad na poľnohospodárstvo a možnú legislatívnu aktivitu.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: autor - Alojz Hlina

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
5 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Igor malúšik
Igor malúšik
23. február 2024 8:42

V troch parceliach ktoré obrábam vedľa seba je desať podielov vlastníkov známych na neznámom mieste,adresát nepreberá poštu alebo sa mi to vráti zpäť-adresát neznámy. V ďaľšom bloku uprostred mám parcelu,kto má v prenájme družstvo,nie je na ňu prístup a družstvo sa mnou nekomunikuje ohľadom podnájomnej zmluvy. Užívam neoprávnene cudziu vec?… Celý komentár »

Ja,L.
Ja,L.
23. február 2024 16:41

Pán Hlina ak hospodári, a je už dobrých pár rokov v poľnohospodárstve, mohol by už poznať problematiku rozdrobenosti pozemkov na Slovensku. Netreba duriť do ľudí, aby sa medzi sebou hádali. Pokiaľ neprebehne všade komasácia, zatiaľ podľa jeho návrhu budeme trestať ľudí ktorý robia na pôde, a v rámci katastra sa… Celý komentár »

SHR
SHR
27. február 2024 8:20

V prvom rade by mali prejaviť záujem vysporiadať pozemky majitelia. Často sa stretávame kvôli rozdrobenosti pozemkov nevôľou uzatvoriť nájomnú zmluvu.Niekedy sa jedná len o štvorcové metre a v uprostred parcely, ktoré nechcú ani užívať ani predať ani podpísať zmluvu.Kde je potom riešenie?

Fero
Fero
22. február 2024 5:31

Pán Hlina, titul neoprávnené užívanie cudzej veci máme aj v súčasnom trestnom zákone. OČTK nekonajú keď ich farmári volajú, že im niekto ( často aj ich kolegovia vo výslužbe atď.), kosia pozemky, spasaju, oru alebo im berú úrodu…. Zákon neplatí, to je ten problém farmárov, lebo v prvom rade nekonajú… Celý komentár »

juraj mačaj
juraj mačaj
28. február 2024 19:30

pan Hlina nema ani šajn o uživani pody no v ostatnych veciach pravdu ma