Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

AKS vyzýva prvovýrobcov, aby odmietli nakupovať predražené hnojivá

AKS vyzýva prvovýrobcov, aby odmietli nakupovať predražené hnojivá
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Agrárna komora Slovenska (AKS) vzhľadom na súčasnú nepriaznivú situáciu na trhu s minerálnymi hnojivami vyzýva poľnohospodárskych prvovýrobcov, aby odmietli nakupovať hnojivá za cenu, ktorá je v niektorých prípadoch o 100 % vyššia ako na jar alebo pred rokom. Informovala o tom Marianna Ágh, regionálna poradkyňa AKS.

Podľa predsedníčky AKS Heleny Patasiovej predajcovia zneužívajú súčasnú situáciu, pretože hnojivá, ktoré sú na skladoch, sa vyrobili v období, keď vstupy, ako plyn, elektrická energia a ostatné náklady boli na rovnakej cenovej úrovni ako pred rokom.

Poľa nej je pravdou, že koronavírus spôsobuje problémy, ale tie problémy nemalou mierou prežívajú a musia riešiť aj producenti základných poľnohospodárskych produktov, hlavne pri výrobe mlieka, mäsa, zeleniny, ovocia, ale aj ostatných komodít.

Poľnohospodári podľa jej slov avizujú agrárnej samospráve, že v niektorých prípadoch predajcovia chemických látok a prípravkov, ako aj predajcovia poľnohospodárskej techniky a strojov ponúkajú farmárom možnosť, že v prípade výhodnej ceny môžu uzatvoriť zmluvu na predaj svojich produktov.

Dodala, že farmárov hospodáriacich na poľnohospodárskej pôde čaká ťažké obdobie, pretože v budúcom roku sa budú musieť pripravovať na realizáciu cieľov národného strategického plánu.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments