Zadajte hľadaný výraz

Lesníctvo Z ekonomiky

Ak sa Lesy SR reštrukturalizujú, dostanú pôžičku 100 mil. eur

V prípade, že Lesy SR, š.p., pristúpia k reštrukturalizácii, vláda SR im poskytne návratnú finančnú pomoc vo výške 100 miliónov eur (3,013 miliardy Sk). Konštatoval to dnes premiér SR Robert Fico po zasadnutí Rady pre hospodársku krízu (RHK).

O tom, že lesné hospodárstvo na Slovensku by potrebovalo finančnú výpomoc, informoval v stredu 1. apríla minister pôdohospodárstva Stanislav Becík. Ako ubezpečil dnes predseda vlády, keďže ide o strategický podnik, vláda by mala k tejto požiadavke pristúpiť kladne.

“Podmieňujeme však poskytnutie tejto finančnej návratnej výpomoci tým, že štátne lesy predložia program vlastnej reštrukturalizácie a revitalizácie,” povedal Fico s tým, že úlohou podniku je tiež preukázanie schopnosti zvládnuť splácať túto finančnú výpomoc.

Ako premiér doplnil, v krátkom čase by malo dôjsť aj k stretnutiu RHK s predstaviteľmi drevospracujúceho priemyslu.

Opozičný zástupca v krízovej rade Vladimír Tvaroška rozhodnutie pomôcť selektívne iba štátnemu podniku Lesy SR kritizuje, keďže na to podľa neho doplatia neštátni vlastníci lesov.

“Problém tejto pôžičky vidím v tom, že je určená iba v prospech štátneho podniku, ktorý spravuje približne polovicu lesov na území Slovenska. Druhú polovicu spravujú neštátni vlastníci a títo budú v súčasnosti výrazne diskriminovaní, pretože budú mať na trhu omnoho horšie postavenie ako štátny podnik Lesy SR,” povedal Tvaroška na stretnutí s novinármi.

Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR dnes na rokovanie rady predložila návrhy týkajúce sa nákladnej cestnej dopravy.

“Hovoria o diaľničných nálepkách, elektronickom mýte a o dani z motorového vozidla,” priblížil Fico s tým, že ministri, ktorí zodpovedajú za tieto oblasti, sa stretnú s predstaviteľmi združenia cestných prepravcov ČESMAD.

Ďalšie rokovanie RHK by malo byť na budúci týždeň, pravdepodobne vo štvrtok 9. apríla.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments