Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Živočíšna výroba

Agrospoločnosť začne predávať mliečne výrobky pred Vianocami

Oštiepky, parenice, korbáče či iné mliečne výrobky si budú môcť ich milovníci z Horehronia čoskoro zakúpiť priamo v novovybudovanej mliekarni v Agrospoločnosti Polomka. “Navyše, naše mlieko budeme expedovať aj do Brezna, kde chceme ešte do konca roka postaviť stánok. V ňom bude zabudovaný automat aj predajňa na predaj mliečnych výrobkov,” dodal Jozef Oceľ z Agrospoločnosti.

Brezňania tak nebudú musieť cestovať do Polomky, ak dostanú chuť na oštiepky, parenice, korbáče, smotanu, maslo, mlieko či tvaroh.

Okrem toho, pri vybudovanej mliekarni plánujú dostavať ešte drevený prístrešok “Horehronský salaš”, v ktorom si okoloidúci budú môcť zahasiť smäd žinčicou či posilniť sa ovčím oštiepkom.

“Tá cena musí byť aspoň o 30 % lacnejšia ako v obchodoch,” pripomenul Oceľ rozdiel medzi kupovanými produktmi v obchode a priamo z fariem.

Do rekonštrukcie malej mliekarne investovali približne 99.582 eur (3 milióny Sk).

“Budovu sme museli zrekonštruovať podľa noriem, musia tu byť špinavá šatňa, čistá šatňa, sprchy, kancelária pre vedúceho, laboratórium.”

V mliekarni tiež nechýba miestnosť na zrenie syra a prístroje na jeho výrobu, naparovacia vaňa, odstredivka mlieka.

Podľa Oceľa tu môžu zamestnať asi 6 pracovných síl spolu so šoférom na odvoz mlieka a predavačom do breznianskeho stánku.

Horehronská Agrospoločnosť okrem predaja mliečnych výrobkov z dvora plánuje aj ďalšiu novinku. So svojou pôdou i dobytkom chcú prejsť do ekologického systému a vyrábať bioprodukty z mlieka i mäsa. Zrekonštruovaná mliekareň tak bude v budúcnosti predajňou ekologického mlieka, syrov či smotany.

Čo sa týka bio výrobkov z mäsa,

“v Bacúchu budeme mať vybudovanú farmu na čisto ekologické mäso, dobytok bude spásať naše pastviny, ktoré nebudú prihnojované umelým hnojivom, ale len prírodným,” dodal Oceľ.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments