Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Agra poisťovňa: poistenie repiek voči suchu pri vzchádzaní – len do konca augusta!

Agra poisťovňa: poistenie repiek voči suchu pri vzchádzaní – len do konca augusta!
insert_photoAgra poisťovňa - sucho pri vzchádzaní

Pestovateľský rok 2012/2013 sa istotne zapíše, ako jeden z najrozmanitejších, hlavne z hľadiska poveternostných diverzií ovplyvňujúcich hospodárenie na poliach. Pri zakladaní úrody na jeseň 2012 bol až zarážajúci obdobný veľmi suchý vývoj počasia ako pred rokom (jeseň 2011), následkom ktorého bolo na jar aj za súčasného spolupôsobenia holomrazov vyoraných cca 40% porastov repiek ozimných.

Po tohtoročnej krátkej, ale o to komplikovanejšej poľnohospodárskej jari, v niektorých regiónoch s prakticky nekončiacimi sa zrážkami sme sa obávali čo bude so žatvou. Tá sa nakoniec vydarila, no suché počasie len s kde tu sa objavujúcou lokálnou zrážkovou činnosťou opäť spôsobuje vrásky na čele poľnohospodárov.

Siať, či nesiať, kladú si priam rečnícku otázku farmári čakajúci na jeden poriadny dážď, aby sa mohlo začať s jesennou sejbou.

“Celková výmera repky sa v posledných rokoch pohybuje na úrovni 150 tisíc hektárov. No v poslednom čase vzhľadom na klimatické zmeny a nepriazni počasia sa na nejednom poľnohospodárskom podniku hovorí dokonca o vynechaní repky z osevného postupu, hovorí Ing. Dalibor Bán,” riaditeľ Agra poisťovne.

Klimatické zmeny, ktoré sa prejavujú extrémnymi výkyvmi počasia, nútia ekonomicky mysliacich poľnohospodárov hľadať spôsoby ochrany svojich investícií, tým samozrejme aj produkcie. Poistenie je najjednoduchším a najbezpečnejším spôsobom, ako si zaistiť prípadný výpadok príjmu z poľnohospodárskej činnosti.

Preto neváhajte a poistite si svoju produkciu voči komplexu rizík, počnúc asi najaktuálnejšiemu suchu pri vzchádzaní, požerkom slimákov, mrazu, zaplaveniu  a naplaveniu, poškodeniu vetrom, ľadovci a víchrici. Dôležité je pripomenúť, že proti prvému spomenutému, t.j. suchu pri vzchádzaní sú repky poistiteľné len do konca augusta! – dodáva

Autor článku: Agra poisťovňa
Zdroj obrázku: Agra poisťovňa - sucho pri vzchádzaní

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments