Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

Žatva hustosiatych obilnín a repky sa na Slovensku skončila

Žatva hustosiatych obilnín a repky sa na Slovensku skončila
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Žatva hustosiatych obilnín a repky sa na Slovensku skončila. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Jana Holéciová.

“Aj keď v niektorých severných regiónoch a strede Slovenska ostávajú ešte parcely, na ktorých je úroda, výmera týchto políčok je zanedbateľná a neovplyvní celkové výsledky. Poľnohospodári na Slovensku dosiahli priemernú úrodu repky 2,59 tony z hektára (t/ha) a priemerná úroda hustosiatych obilnín je na úrovni 5,17 t/ha,” spresnila.

Podľa Holéciovej evidovali k 31. augustu 2015 poľnohospodári u pšenice úrodu 5,46 t/ha, u jačmeňa spolu 4,92 t/ha (z toho u jarného jačmeňa 4,88 t/ha a u ozimného jačmeňa 5,04 t/ha), u raži 3,51 t/ha, u ovsa 3,14 t/ha a u triticale 3,89 t/ha.

Poľnohospodári podľa hovorkyne SPPK teda skončili so zberom úrody obilnín a pokračujú v prípravných prácach na zber slnečnice, na osev ozimín, ale aj v osevoch ozimín a zbere krmovín.

“Vývoj počasia ovplyvní okopaniny, ale aj úrodu slnečnice, kukurice či krmovín v jednotlivých oblastiach Slovenska,” dodala.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments